W tym wszystkim, co się robi najważniejsza jest lojalność

Do dzisiejszego wpisu zainspirował mnie cytat, który znalazłam w książce Kobiety, Charlesa Bukowskiego: Ludzie są sobie winni odrobinę lojalności, nawet jeśli nie łączy ich węzeł małżeński. Ba, powinni mieć do siebie jeszcze większe zaufanie, gdy prawo nie stoi na straży ich związku.

Ten kontrowersyjny i często uciekający się do prowokacji amerykański pisarz polskiego pochodzenia, niezwykle trafnie uchwycił sens tego, co kryje się pod pojęciem lojalności.

Jeśli do lojalności, wobec męża, żony, partnera, partnerki ale i współpracownika, wspólnika, wspólniczki, klienta, koleżanki czy kolegi z pracy, miałaby zmuszać nas jakaś formuła prawna, umowa – to taka lojalność jest nic niewarta. Tak, tak uważam. Bo albo jest się w życiu lojalnym, rzetelnym, wiarygodnym, po prostu uczciwym albo nie, i żadne zaklęcia tego nie zmienią. 

A dzisiaj, niestety tej lojalności jest jakby mniej na świecie. Gdzieś ją zgubiliśmy, utraciliśmy. Zabiegani, zagonieni, żyjąc szybko, nerwowo i w stresie utraciliśmy wiele wartości i świat stał się zły. Może więc warto, choćby w ten weekend zadać sobie trud i pochylić się nad refleksją o lojalności. Zachęcam i namawiam, bo chyba nie ma niczego bardziej wartościowego niż pewność, co do osób, a lojalność jest tej pewności zwieńczeniem. Podyskutujmy o tym, także i pod tym wpisem. Zachęcam.

Na koniec jeszcze jeden cytat, tym razem z innego, wielkiego pisarza, Jacka Londona, który w swojej słynnej książce Zew Krwi, napisał:

Niech Was pozytywnie i wartościowo natchnie: Wilk to rozumie, że do szczęścia nie dąży się poprzez kalkulację. Rozumie, że żadna znacząca relacja nie może się opierać na kontrakcie. Na pierwszym miejscu jest lojalność. Kiedy zrozumie to człowiek?

Tradycyjnie rekomenduję Wam książkę. Dzisiaj świetna rzecz > Jak zmienić świat? Zarządzanie Zmianą 3.0, autorstwa Jurgena Appelo. Polecam!

Jeśli chcesz ją przeczytać, napisz do mnie, udostępnię Ci ebooka. Podpowiadam Ci także dobre rozwiązanie na przyszłość, aby nie przegapić kolejnych rekomendacji i ebooków. Na mojej stronie > www.MonikaSkrodzka.pl znajdziesz miejsce do pozostawienia swojego adresu mailowego. Podając mi go, zyskasz pewność, że ebooki wraz z rekomendacjami trafią wprost do Twojej skrzynki. Polecam i zapraszam.

Przeczytaj podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *