Kreatywność w praktyce – “Twój nieuchwytny geniusz twórczy”

🔴„Pani Moniko – ja nie potrafię być twórcza bo jestem odtwórcza” – usłyszałam ostatnio 2 razy podczas dwóch zupełnie różnych dwudniowych warsztatów – na odmienne tematy i dla innej grupy odbiorców (jedne były menedżerskie jedne handlowe). Oczywiście w trochę różnej formie, ale sens wypowiedzi ten sam.

“Czy aby na pewno?” – zadałam pytanie – rozpoczęła się dyskusja.

Czasem:

– boimy się naszej kreatywności – mając określoną pozycję, być może sukcesy albo ich brak – boimy się oceny innych i nie potrafimy „odcinać” także pozytywnych rzeczy (częściowo w tym temacie rozmawiałam niedawno z Iwoną Guzowską )

– nie umiemy jej wykrzesać – tu zawsze powtarzam, żeby uczyć się od dzieci:)

– wierzymy, że jest to dar, nie patrzymy jak można go wyćwiczyć (czasem są to przekonania z dzieciństwa, innym razem strach przed porażką). Tak jednym przychodzi to łatwiej, inni się tego uczą – ale kreatywność jest dostępna dla każdego i wbrew pozorom nie jest to łaska spływająca z nieba a ćwiczenie jej cały czas.

🔴Rozpoczynając kiedyś prowadzenie warsztatów czy konsultacji też bałam się tego, czy jestem wystarczająco kreatywna – żeby nie robić czegoś na zasadzie kopiuj wklej. Co prawda zawsze dbałam o przygotowanie merytoryczne, byłam przećwiczona w praktyce przez pracę w sprzedaży, czy zarządzanie własnymi działami, ale jak się okazało nie tylko udowodniłam to sobie, jak i dzięki tej umiejętności moja praca po prostu mi się nie nudzi, a uczestnicy wiedzą, że warsztaty są personalizowane – bo przykłady dotyczą bezpośrednio ich pracy i są zróżnicowane. Przecież to tak jak w sprzedaży – wiele elementów jest powtarzalnych, jeśli nie potrafimy „bawić się”, „łapać w locie różnych połączeń” – na dłuższą metę jest to dla nas męczące, podobnie jak motywowanie pracowników – tu też elastyczność, kreatywność, dobre budowanie relacji są bardzo ważne.

🔴Dziś zapraszam Cię do ciekawego wykładu Elizabeth Gilbert o kreatywności. Zapewniam, że będziesz się dobrze bawić😊. Dodatkowo na weekend jeśli nie czytałeś/aś jej książki „Jedź, módl się, kochaj” – to w jednym z wydań mojego biuletynu #AkcjaRelacja polecałam ją – więc mogę podzielić się z Tobą ebookiem (możesz się też odezwać do mnie w wiadomości prywatnej).

A czy Ty uważasz się za osobę kreatywną?

Odpowiedz teraz albo obejrzyj materiał i dobrze się nad tym zastanów:)

#AkcjaRelacja #zdrowarelacja #Monikapoleca #kreatywność #pracatwórcza

Przeczytaj podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *