Polska firma rodzinna od podszewki. Jak pracować, delegować i nie zwariować? – Dagmara Szkopek

#AkcjaRelacja #Monikapoleca #Skoplast #polskafirmarodzinna

🔴Firmy rodzinne mają zwykle ciekawe historie:) Polskie są o tyle inspirujące, bo pokazują to na naszych realiach – a te mają swoją specyfikę i dynamikę.

Stać się przedsiębiorcą można z dnia na dzień, ale rozwinąć firmę szczególnie razem z bliskimi to już wyższy poziom wtajemniczenia:)

Zapraszam Cię w ciekawą podróż po firmie rodzinnej:)
To wyjątkowa okazja, aby poznać z bliska działalność polskiej firmy rodzinnej gdzie od 38 lat tworzy się historia firmy Skoplast. Osobiście bardzo ich ze względu na wysoką kulturę organizacyjną, podejście do produktów i klienta. Skoplast to przykład polskiej firmy rodzinnej, która od 38 lat przetrwała wiele, zatrudniając nie tylko trzy pokolenia założycieli, ale i wspaniałych pracowników tworzących turkusową organizację (tak naprawdę:).

Dzięki temu można spojrzeć też analogicznie z szacunkiem na inne firmy rodzinne – na wady i zalety takiej pracy.
Dlatego też mocno polecam materiał, bo będzie bez pudru i bardzo prawdziwie.
🔴Z Dagmarą Szkopek – współwłaścicielką i przedstawicielką środkowego pokolenia firmy rodzinnej znamy się od lat. Bardzo ją podziwiam, jako osobę za jej podejście, skromność i racjonalizm. Choć jest moją klientką to mogę dumnie powiedzieć, że ja też wiele nauczyłam się od niej. W wywiadzie znajdziesz informacje o:
-wyzwaniach w takich firmach
-zaufaniu i mentoringu założycieli
-dobrych procedurach, które przez lata pozwalają zachować im jedność jako rodzina i jako firma (a umówmy się to wcale nie jest łatwe)
-o sukcesji
-no i jak zwykle o kilku innych rzeczach:)

🔴Wszystko zaczęło się od tego, że dwóch braci postanowiło spróbować swoich sił w robieniu wykładzin pcv. Stali się producentami, dystrybutorami, handlowcami i w dłuższej perspektywie szefami – bo firma w tym czasie mocno się rozrosła:) Kosztowało to ich tak jak innych przedsiębiorców dużo czasu, energii, zasobów, bo niezależnie od narracji różnych przedsiębiorców nic nie robi się samo:)Aktualnie są producentem rur wodociągowych PE, RC, PVC , do kanalizacji PE, RC, PVC, do studni PVC, do gazu PE RC oraz rynien PVC 125.
🔴Warto posłuchać, jak udało im się odnieść sukces w realizacji międzynarodowych projektów, jakie zasady wprowadzili, by oddzielać życie rodzinne od biznesu, i jakie mają plany na sukcesję.Obiecuję, że będzie ciekawie i wartościowo, bo od tak skromnych, racjonalnych osób – zorientowanych nie tylko na biznes (jak widać z powodzeniem, ale i na ludzi i relacje – można się wiele nauczyć (mam nadzieję, że jak zawsze w moim cyklu #Monikapoleca:)
Polecam i zapraszam!

Wywiad znajduje się TUTAJ

Przeczytaj podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *