Zarządzanie czasem – ogarnij swój chaos

🔴Dziś zapraszam cię do świata Davida Allena:)

Ekspert od zarządzania czasem i autor bestsellerowej książki “Getting Things Done”, w swoim wykładzie na TED omawia kluczowe strategie na osiągnięcie wyższej produktywności bez zwiększania poziomu stresu.

  1. Zasada “Umieść to poza swoją głową” – nie jest tajemnicą, że nasz mózg nie jest optymalnym narzędziem do przechowywania wszystkich naszych zobowiązań i pomysłów. Zamiast tego, powinniśmy przenieść te informacje do zewnętrznego systemu, który możemy ufać. Pozwoli to naszemu umysłowi uwolnić się od ciągłego przypominania i skupić na kreatywnym myśleniu.
  2. Definiowanie następnych kroków. Brak jasności co do tego, co należy zrobić, prowadzi do paraliżu analizy i prokrastynacji. Dlatego kluczowe jest określenie następnego działania dla każdego zobowiązania lub projektu.
  3. Regularny przegląd. Elastyczność i rozsądek to podstawa we wszystkim:) Dzięki temu możemy być pewni, że wszystkie nasze zadania są aktualne, a nasz umysł może pozostać skoncentrowany i wolny od stresu.
  4. Działaj, zamiast martwić się. To perfekcjonizm zabija pomysły:) Nawet małe kroki w kierunku naszych celów mogą przynieść ulgę i poczucie postępu.
  5. Zaufanie do systemu. Gdy ufamy naszemu systemowi zarządzania zadaniami, możemy rzeczywiście odpocząć, wiedząc, że wszystko jest pod kontrolą.

#AkcjaRelacja #Monikapoleca

Obejrzyj całość – warto:) [Możesz ustawić polskie napisy]

Przeczytaj podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *