Odkryj tajemnicę syndromu oszusta i pomyśl jak często dotyka Ciebie!

syndrom oszusta Monikapoleca AkcjaRelacja Monika Skrodzka mastermind

🔴Kiedy ostatnio pomyślałaś/eś – cholera zaraz wyjdzie, że nic nie wiem na ten temat?

Albo. Zrobię to ale jeśli:

-skończę kolejne kursy

-zrobię zdjęcia biznesowe

-będę mieć własną stronę internetową

– zdobędę certyfikat?

🔴Co łączy Mayę Angelou i Alberta Einstaina – syndrom oszusta

Trudno w to uwierzyć – prawda.

We mnie też czasem się on odzywa – ale tu jak wszędzie najważniejsza jest świadomość. Jeśli wiesz, że istnieje taki mechanizm, znajdziesz sposób żeby sobie z nim poradzić.

Pamiętam jak wiele lat temu – wiedziałam ile wiem, nigdy nie miałam problemu z adekwatną pewnością siebie, ale też często łapałam się na tym czy mam aby wystarczająco dużo wiedzy, praktyki aby wypowiadać się w jakimś temacie, czy działać w określonych dziedzinach.

Po kolei dotyczyło to sprzedaży, później zarządzania ludźmi, potem prowadzenia szkoleń, a później konsultacji. W końcu na co dzień mam do czynienia z doświadczonymi ludźmi, specjalistami w swojej dziedzinie, przedsiębiorcami – więc był to naturalny proces (wychodziłam z roli eksperta w jednej dziedzinie, do roli uczącej się w innej). Najważniejsza jest jednak wartość – a ta za każdym razem była oceniana przez moich klientów na bardzo wysokim poziomie, co pozwalało mi na wyzbywanie się w kolejnych projektach syndromu oszusta (ale tak – nadal czasem się u mnie odzywa).

Pamiętam taką rozmowę z osobą z którą konsultowałam moje działania. Pojawił się wtedy ciekawy projekt na który ja czułam, że nie jestem gotowa, a z drugiej strony tak bardzo chciałam brać w nim udział i dostałam propozycję, nie zabiegając o nią:

-wiesz, zrobię dodatkowe studia z psychologii, przeczytam jeszcze 3 książki i wtedy mogę to zrobić

-ale czy Ty wiesz ile wiesz? Czy zdajesz sobie sprawę, że z taką ścieżką, będziesz robić te rzeczy za 5 lat. Czy wiesz co może się zdarzyć w przeciągu 5 lat. Na pewno nie będzie to już aktualne. Ludzie uczą się w praktyce Monika, a Ty wiedzę już masz, pozwól to samej ocenić swoim klientom.

Po tej rozmowie wcale nie było mi łatwiej. Tak, wiedziałam, że ma rację, ale do każdego projektu przygotowywałam się jak szalona (zresztą szczerze -nadal tak robię, bo przecież to projekt obustronny). Niemniej podobne rzeczy dziś przepracowuję z moimi klientami. A że temat syndromu oszusta w tym tygodniu wrócił do mnie kilkukrotnie u moich klientów, zapraszam Cię na dobry, krótki (4 minutowy materiał wideo).

🔴Dowiesz się:

Czym dokładnie jest Syndrom Oszusta i skąd się bierze?

Jakie są najczęstsze objawy tego syndromu?

Jak radzić sobie z poczuciem bycia “oszustem” w pracy i w życiu osobistym?

Koniecznie obejrzyj.

Nie pozwól, aby Syndrom Oszusta powstrzymywał cię przed realizacją swoich marzeń. Zainspiruj się historiami innych i znajdź motywację, by uwierzyć w siebie i działać.

🔴Przy okazji zapraszam na kolejną (już powakacyjną – ale wierz mi czas szybko leci) edycję mojego mastermind „5 kroków do sukcesu”:

https://akademia.monikaskrodzka.pl/produkt/1612mastermind15311918211216/

Przeczytaj podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *